Uzay macerası başlıyor!
15.02.2013-10.03.2013 | | Ada AVM

ADA AVM sadece Sakaryalıları değil, tüm Türkiye’yi ağırlamaya hazırlanırken, uzay macerası bu kez çocuklarla başlıyor! 


Sakaryalıların gözde buluşma mekanı ADA AVM, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek Uzay Macerası’na 15 Şubat – 10 Mart tarihleri arasında ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu nefes kesici macerada ışıklar ve renklerle bir girdap hissi yaratan Uzay Tüneli, tam 10 kişi alabilen dev bir uzay mekiği, uzay konulu Yaratıcı Drama Atölyesi, katılımcı çocukların kendi roket kıyafetlerini hazırladıkları Roket Çocuk Atölyesi, birbirinden ilginç olayların ölümsüzleştirildiği Uzay Sergisi yer alacak. Ayrıca isteyen herkes astronot maketleri içinde poz vererek uzayda olmanın “hafifliğinin” fotoğrafını çekebilecek.
 
Uzay Macerası’na katılan tüm çocuklar katıldığı aktivitenin sertifikasına sahip olabilecek, ve her performans yaklaşık yarım saat sürecektir. Günde 1500 katılımcının ağırlanabileceği bu muhteşem programda Uzay ADA’ya inecek, çocuklar ise özel astronot kıyafetleriyle ilk kez Uzay’a çıkacaklar. 
 
Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan  bu programa katılmak istiyorsanız, 15 Şubat – 10 Mart tarihleri arasında erkenden ADA’ya gelmeyi unutmayın!